+90 532 460 9202

Sosyal Medyada Biz}

Hakkımızda

Hakkımızda

Kalemişi tasarımında tarihi eserlere ve günümüz mimarisine, profesyonel ve yenilikçi kadromuzla hizmet vermeye devam ederek, tarihten aldığımız değerleri ilkeli bir yaklaşımla sentezleyip, dünü ve bugünü kaliteden ödün vermeden buluşturuyoruz. Kalemişini yetişmiş nakkaş ve kalemkârlardan oluşan kadromuzla, tarihi eserlerden camilere, alışveriş merkezlerinden otellere kadar tüm özel ve kamusal alanlarda uyguluyoruz. Tezyinat Sanat Hizmetleri kalemişi, altın varak ve restorasyon çalışmalarında tarihi değerlere sanat ve kaliteye verdiği önemin yanı sıra profesyonel ve yenilikçi kadrosuyla çalışmalarını 2 ve 3 boyutlu dijital ortamda projelendirerek günden güne daha ileri gitmeyi hedeflemektedir.

Nakkaş Adem Turan Hakkında

1978 İstanbul doğumludur. Aslen Kastamonu’ludur. 1992 yılında çırak olarak nakkaşlığa başlamıştır. 1994 yılında İstanbul İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. 1994 ve 2000 yılları arasında Cel-i Sülüs Hat çeşidi üzerinde değerli Hat üstadlarından meşk yapmıştır. 1996 ve 1998 yılları arasında Kültür Bakanlığı Topkapı Nakkaşhanesi’nde Tezhip eğitimi almıştır. 2000 ve 2003 yılları arasında farklı nakkaşlar ile ortak çalışmalar yapmıştır. 2005 yılından itibaren kendine özgü proje ve tasarımlarını yurtiçi ve yurtdışında profesyonel ekibi ile başarı ile uygulamaktadır. 2008 yılında Zincirlikuyu Yapı Meslek Lisesi Restorasyon kursunu başarı ile bitirmiştir. 2013 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı somut olmayan kültürel miras taşıyıcısı olarak kalem işi dalında ülkemizi temsil etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Misyonumuz

Nakkaş ve kalemkâr Adem TURAN cami nakış, altın varak, kalemişi, restorasyon ve tezyinat sanat hizmetlerinde ki çalışmalarında tarihi değerlere sanat ve kaliteye verdiği önemin yanı sıra profeyonel ve yenilikçi kadrosuyla çalışmalarını 2 ve 3 boyutlu dijital ortamda projelendirerek titiz çalışmalar sunmaktadır.

Vizyonumuz

Tezyinat Sanat Hizmetleri kalemişi, altın varak ve restorasyon çalışmalarında tarihi değerlere sanat ve kaliteye verdiği önemin yanı sıra profesyonel ve yenilikçi kadrosuyla çalışmalarını 2 ve 3 boyutlu dijital ortamda projelendirerek günden güne daha ileri gitmeyi hedeflemektedir.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe